LINDSEY STIRLING - THE DUALITY TOUR

9. 10. 2024 - Praha, O2 universum

Světoznámá houslistka Lindsey Stirling přiveze své jedinečné vystoupení do Prahy, kde 9. října 2024 vystoupí v O2 universu. Tento koncert nabídne nezapomenutelnou kombinaci virtuózní hry na housle, dynamického tance a vizuálně úchvatných efektů.

CENA VSTUPENKY OD 1490,- Kč
VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTI TICKETPORTAL OD 24.5.2024 V 10:00

Málokterý umělec ztělesňuje bezmeznou kreativitu tak jako Lindsey Stirling. Nejenže je tato mnohokrát oceněná hudebnice známá svou žánrovou virtuozitou ve hře na elektronické housle, ale také nekonečně oslňuje publikum svým mimořádným tanečním talentem – což je prvek, který přenáší na pódium v rámci své velkolepé koncertní show, s níž jezdí na turné s obdivuhodnou frekvencí a neustále vyprodává kultovní koncertní sály po celém světě. Tato hvězda, která je také autorkou bestsellerů New York Times (a tvůrkyní vlastního komiksu), cítila nutkání posunout své hranice ještě dál na své sedmé řadové desce, a nakonec přijala zcela novou úroveň svobody v psaní písní.

Album Duality, na němž se podíleli producenti a spoluautoři jako Graham Muron (Thirty Seconds to Mars, Skrillex) a Lucky West (Walk the Moon, Dreamers), zahrnuje tucet písní, které ukazují vytříbenou muzikálnost a nadání pro vytváření hluboce expresivních melodií. Zatímco první polovina alba se soustředí na velkolepý a propracovaný zvuk, který je ovlivněn keltskou hudbou a dalšími globálními vlivy, druhá polovina alba se přiklání k odvážně originální formě popu. Na straně A se proto nacházejí skladby jako "Eye Of The Untold Her", nádherně epická skladba, kterou produkoval Mako (hudebník, skladatel a producent, který se mimo jiné podílel na produkci nejprodávanějších titulů videoherního giganta Riot Games) spolu se Stevem Mazzarem (skladatelem, který spolupracoval s legendárním Hansem Zimmerem na aranžování a produkci hudby pro světová turné). Strana B mezitím vyzdvihuje popové cítění v písních, jako je zářivá "Inner Gold" (s alt-popovým umělcem Royal & the Serpent) a "Survive" (v níž se zpěvačka Walk off the Earth Sarah Blackwood připojuje k interpolaci disco klasiky Glorie Gaynor "I Will Survive"). "Vždycky jsem měla pocit, že jsme všichni magické bytosti s velkým duchem a potenciálem, ale žijeme ve světě očekávání a pravidel, který nás často nutí cítit se tak omezeni," říká Stirling. "Doufám, že tyto písně nějakým způsobem pomohou lidem, aby se cítili svobodní, silní a více propojení se svým nejopravdovějším já. Ráda bych všem připomněla, že i když se nás svět snaží zkrotit, to kouzlo je vždycky uvnitř vás."

Top